“Kļūstot par savu labāko versiju” Nr 3. Pirmie iespaidi, pārtiekot no augu valsts produktiem.

Čau, čau! Lēnā garā malkojot auzu piena cappuccino, pastāstīšu Jums par to, kādas pārvērtības sevī esmu ievērojusi, kopš esmu kļuvusi par vegāni. Lūdzu, respektējiet mani tāpat kā es respektēju Jūs. Iztiksim bez mana dzīvesveida kritikas, taču ļauju un vēlos, lai izsakat domas par to, par ko rakstīšu tālāk.
tumblr_nufz2mttW61t7el7eo1_1280

Kā minēju iepriekšējā rakstā, uz plant-based uzturu pārgāju šī gada 13.jūnijā, kas bija 4 gadu veģetārisma atzīmēšanas diena, taču pāreju uz vegānismu sāku jau daudz ātrāk.
Tieši tāpat kā tas bija ar veģetārismu – šīs pārmaiņas pašā sākumā ir ļoti motivējošas, sākot ar to, ka kļūsti par gandrīz pilnībā citu cilvēku – rodas doma, ka esi citādāks [labā nozīmē, protams], ka esi īpašs, ka atšķiries no citiem domāšanas ziņā, ka būs pieredze, ar ko dalīties ar citiem. Varētu būt, ka lomu nospēlē arī alkas pēc uzmanības, kas, balstoties uz sociālajiem tīklos esošajiem memes par to, ka vegāni nevar noturēties, nepaziņojot visiem apkārt esošajiem “Es esmu vegāns!”, bet tas pilnīgi noteikti nav jāuztver ne kā primārais, ne sekundārais, kad kāds cilvēks paziņo, ka kļūst par vegānu vai veģetārieti. Tas tikai nozīmē to, ka šim cilvēkam ir vēlme radīt zināmu to draugiem, paziņām, ģimenes locekļiem, jo vegānisms ir ne tikai ēšanas paradumi, bet arī dzīvesveids, kas neapšaubāmi citos rada lielu interesi, it īpaši tiem, kas to uzskata par “ekstrēmu” dzīvesveidu.

Katram cilvēkam ir divas pasaules – garīgā un fiziskā, un vegānisms pilnīgi noteikti ietekmē abas no tām. Pārtiekot no liela daudzuma svaigu augļu, dārzeņu, samazinot tauku patēriņu, protams, to apvienojot ar pietiekamu šķidruma lietošanu, labu izgulēšanos, cilvēkam ir ievērojami vairāk enerģijas, ko tērēt, veicot darbības, kas rada prieku. Kopš esmu pievērsusies šim dzīvesveidam, man ir atjaunojusies vēlme sportot – vasaras vakaros devos skriet [un vēlētos arī šobrīd, taču ieguvu gurna traumu, tāpēc, lai kā gribētos, esmu paņēmusi pauzi sportošanai, jo darbs lielākoties man arī ir aktīvs un paņem daudz enerģijas, kā arī 90% attālumu no viena Rīgas punkta līdz otram veicu ar kājām]. Man ir spēks izturēt aktīvās darba dienas bez stresa. Agrāk gara klientu rinda man būtu sagādājusi milzīgu uztraukumu, bet tagad mana domāšana ir tik nosvērta, ka paliek vienalga – visi esam cilvēki. Tāpēc varu teikt, ka mazinās sociofobija [atsevišķos gadījumos tā tomēr parādās].
Prāta attīrīšanos un depresijas mazināšanos pamanīju jau dienās, kad vēl tikai izmēģināju augu valsts uzturu ievērot dienas, divu dienu garumā. Strauji palielinās vēlme gūt zināšanas, iedvesmoties, izmēģināt jaunas lietas, izzināt pasauli, jo, kļūstot par vegānu, manuprāt, katrs kaut kādā veidā pastiprināti izjūt saikni ar pasauli – vai nu tas izpaužas kā vēlme būt pie dabas, vai katrs dabā sastopamais sīkums iegūst jaunu nozīmi, palielinās mīlestība pret dzīvniekiem, svarīgākas kļūst citu cilvēku emocijas, tava ietekme uz apkārtējiem, viņu ietekme uz tavu iekšējo pasauli. Un tas ir viens no svarīgākajiem faktoriem ceļā uz savu labāko versiju. Pačukstēšu, ka tas mazina vēlmi kašķēties [lai gan hormonu ietekmē var just aizkaitinājumu, kas ir pārejošs].

Kad organismam ir pietiekami tam nepieciešamo uzturvielu un vitamīnu, mēs uzreiz jūtamies labāk. Kā esmu ievērojusi, uzņemot D vitamīnu un paēdot kārtīgas bez-grēka vakariņas, nākamās dienas rītā varu mosties ar pozitīvu attieksmi, pat ja neesmu līdz galam izgulējusies, kas nenotika tad, ja biju iepriekšējās vakariņās ēdusi maz vai neko + neizgulējusies. Protams, katru dienu lietoju kafiju, bet ne vienmēr tas ir enerģijas trūkuma dēļ. Izjūtu spēcīgu mīlestību pret kafijas kultūru un tās garšu, un mani nebiedē kofeīna iespējamā negatīvā ietekme, jo manā dzīvē kafijai ir vairāk pozitīva, nekā negatīva ietekme gan fiziskā, gan morālā līmenī, lai gan vegānu un veselīga uztura ievērotāju sabiedrībā kafijai ir daudz oponentu.

Pirms pievērsos veselīgam dzīvesveidam, man daļa no dzīves gāja secen, jo biju zaudējusi ticību pašsaprotajam, tam, ka visvienkāršākās lietas varētu padarīt mani laimīgu, tāpēc laimi meklēju citur, nevis gaidīju, kad tā virzīsies manā virzienā. Patiesībā viss, kas ir nepieciešams, ir klausīties savā ķermenī, un attīrīts ķermenis un gars dos iespēju saprast, kas tam patiešām ir nepieciešams.

Ceru, ka sniedzu šodien kādu jaunas informācijas devu, kas varbūt arī Tev liks laiciņu padzīvot bez dzīvnieku izcelsmes produktiem.

Divas nedēļas ir mans izaicinājums Tev! :]

Droši uzdod jautājumus, priecāšos uz tiem atbildēt komentāros.

Seko man instagram: chillovina

Un tiekamies nākamajā rakstā! :]

6 thoughts on ““Kļūstot par savu labāko versiju” Nr 3. Pirmie iespaidi, pārtiekot no augu valsts produktiem.”

  1. Sveika! Ļoti patīk šāda veida raksti, tā turpināt! :)) Man tev jautājums, es pirms pusgada kļuvu par ‘pilnas slodzes’ veģetārieti, bet man ir grūti atrast ēdienus, kas garšotu (ne gaļas dēļ, man gaļa patiesībā negaršo) un ar kuriem uzņemtu vajadzīgās uzturvielas, jo man ir dzelzs nepietiekamība un nevaru atrast veidu, kas to labotu..

    1. Čau, čau! Man arī ir bijusi šī problēma, bet nezinu, vai esmu ar to tikusi galā, jo sen neesmu nodevusi analīzes, tāpēc neesmu līdz galam īstais cilvēks, kam prasīt, bet šo to zinu gan.
      Saprotu, ka var negaršot spināti, bet mēģini tos iesaistīt vienkāršos ēdienos – man, piemēram, patīk tos sablenderēt un pagatavot no tiem mērci makaroniem vai likt smūtijos, biezzupās. Svarīgas ir arī bietes – it īpaši “īpašo dienu” laikā, ar tām arī nav grūti – ja lieto piena, olu produktus, tad ķiploks, marinēts gurķis, bietes, majonēze – ļoti garšīgi biešu salātiņi. Tāpat arī pākšaugi – turku zirņi ir labs olbaltumvielu avots.
      Vienkāršākās lietas ir tās labākās! Galvenais ir eksperimentēt. :]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s