Parunāsim par.. | Pati sev friziere.

Sveikas meitenes! Kā jums iesācies 2014. gads? Man jau šķiet, ka nekas kopš 2013. daudz nav mainījies – vēl joprojām laiks skrien nenormāli ātri. 12. janvāris.. tas ir jau daudz.

Domāju: kā pirmo šī gada rakstu veidošu uz laiciņu izzudušo “Parunāsim par..” sērijas rakstu. Lai cik jocīgi tas neliktos, par šo sēriju arī no pazīstamiem cilvēkiem saņemu pozitīvas atsauksmes, jo ne visiem interesē mana apsēstība ar nagu lakām un kosmētiku, un tas ir labs veids, kā noskaidrot jūsu viedokli dažādos jautājumos.

Šodien par matiem. Nevis kopšanu / veidošanu, bet par griešanu. Pašai.

670px-Trim-Your-Own-Split-Ends-Step-4-Version-2Sākšu ar to, ka pieminēšu, ka man no frizieriem ir vairāk bail nekā no zirnekļiem. Vai esmu kādreiz sākusi raudāt, ieraugot zirnekli un mēģinot viņu izdabūt ārā no dzīvokļa? Nē. Vai esmu kādreiz raudājusi, skatoties uz sevi spogulī, sēžos frieziera krēslā? Nē [tikai kamols kaklā un trīcoša lūpa]. Vai esmu kādreiz raudājusi, ejot mājās no friziera? Vairākkārt.

Tāpēc pēdējo gandrīz četru gadu laikā pie friziera esmu bijusi tikai vienu reizi. Daudzām tas noteikti liekas – ārprāts, kā tā var? Var!

Pati sev matus sāku griezt, kad man bija 14. Matu garums man bija aptuveni tāds kā tagad, tikai tie bija nedaudz biezāki. Pēc stila līdzīgi kā tagad – pakāpeniski ar čolku [jo vēl tajā brīdī pirms gada man friziere nogrieza glītus, spurainus matus], ik pa laikam pati paņēmu šķēres un, šņik – šņik, uzturēju pakāpenisko griezumu, jo tam ir tieksme ļoti ātri ataugt. Protams, bieži šādi darot, it īpaši tāpēc, ka aizmugurē pats sev matus labi neredz, mati beigās nesanāk pilnībā taisni [vienīgi pakāpeniskajam griezumam to nevar labi manīt].

Vēlāk es sagribēju matus, kas bija tikai dažus centimetrus zem ausīm. Vienu vakaru nostāvēju pie spoguļa vismaz stundu, pa centimetram griežot, līdz tiku pie matu garuma virs pleciem. Nākamajā dienā sasniedzu mērķi. Lai gan mati bija diezgan īsi, es neuztraucos, jo biju to darījusi pati. Mamma, no aizmugures labi redzot, pateica, ka ir mazliet šķībi, un pielaboja, bet kopumā sanāca diezgan labi. Bieži saņēmu jautājumus no pieaugušām sievietem un no vienaudžiem – kā man tas izdevās, vai nebija bail, ka sabojāšu utt.

Pēc dažiem mēnešiem bija pienākušas vasaras beigas un īpašumā nonākušas divas dāvanu kartes friziera apmeklējumam. Šīs arī bija tās abas reizes gada laikā, kad aizgāju pie friziera [vienā un tajā pašā vietā] un kad nācās nedēļas garumā līdz histērijai raudāt, katru reizi redzot sevi spogulī. ;D Maza biju, ko darīt, bet, tagad atceroties, nāk smiekli, jo nederēja ne “Viss būs labi, mati ataug!”, ne “Mati nav zobi, ataugs.” [man mati neaug ātri]. Bet, ja godīgi, tad tas man lika saprast to, ka frizierim ir OBLIGĀTI jāizskaidro tas, ko gribi, un OBLIGĀTI jāsaka STOP, kad šķiet, ka viņš sāk brīvi darīt to, ko viņš grib [pat, tagad iedomājoties, uznāk dusmas :D].

Tagad esmu metusi mieru lielām paštaisītām pārmaiņām savos matos [izņemot krāsošanu no dabīgi blondiem uz gaiši brūniem un tagad jau gandrīz melniem], bet ik pa laikam paņemu šķēres vai skuvekli [jā, skuvekli] un, kad uznāk iedvesma un gribas pārmaiņas, sānisko čolku nomainu uz poniju. Vai arī augošā mēnesī apgriežu sašķēlušos matu galus. Vai ar skuvekli nedaudz atjaunoju pakāpi.
Pirms pusotra gada pie friziera biju pēdējoreiz. Ja būs nepieciešamība pēc lielākām pārmaiņām [šad tad atkal uznāk doma griezt matus līdz pleciem], tad gan apmeklēšu frizieri, bet šobrīd savas vēlmes matu ziņā ļoti labi apmierinu ar šķērēm, pie reizes ietaupot naudu un saudzējot nervus.

Krāsošana jau ir pavisam cits stāsts, bet arī to daru mājās ar mammas palīdzību.

Zinu, ka šajā jautājumā domas var būt ļoti dažādas, tāpēc būtu superīgi uzzināt jūsu atbildes:

1. cik bieži Tu apmeklē frizieri? vai tas ir regulāri?
2. vai ir nācies tāpat kā man – raudāt matu griezuma dēļ? vai ir bijuši kādi ne pārāk iepriecinoši atgadījumi pie friziera?
3. vai esi sev kādreiz matus griezusi pati? [bērnība neskaitās ;D]
4. vai Tu matus krāso pie friziera vai mājās?
5. vai Tu varētu uzņemties tādu kā risku būt pati sev friziere?

Paldies, ka ienāci! :] Lai Tev jauka atlikusī svētdiena!

14 thoughts on “Parunāsim par.. | Pati sev friziere.”

 1. Pati saviem matiem nekad klāt neķertos, bet vienkāršus griezumus man ir griezusi mamma. Piemēram, tagad man ir pilnīgi taisni mati bez pakāpes, apmēram mazliet pāri pleciem – tādus var ļoti vienkārši mājās uzturēt.
  Taču, kad sakārojas pakāpenisko griezumu, tad bez laba friziera neiztikt. Iesaku visām atrast savu frizieri, kas saprot un izpilda vēlmes un pie tā arī turēties. Man sava friziere ir jau kādus 7 gadus 😀 Pa šo laiku viņa ir gan ceļojusi no vienas frizētavas uz otru, gan apprecējusies, gan bērnus sadzemdējusi 🙂 Nu interesanti.

   1. Mjā, tāpēc jau rakstīju, ka jārunā, jāsaka konkrēti, ko gribas, jārāda bildes.
    Jo trakākajā reicē es pateicu tikai: “Nu, varētu mazliet infilēt un kaut ko ar čolku”. Nogrieza man 4cm matus. ;D
    Lai cik dīvaini tas nebūtu, vislabāk man vienmēr nogrieza mazajās frizētavās pie mājām, bet abas trakākās reizes bija salonā Vecrīgā. Labi, ka bija dāvanu kartes, citādāk par katru raudāšanu vēl samaksāt 18ls būtu bijis vēl sāpīgāk. 😀

 2. O, cik forši, man patīk tavi sērijas raksti:)

  1) tagad apmēram reizi pusgadā, kad vēl krāsoju matus, tad apmēram reizi 4 mēnešos.
  2) raudāt gluži nē, bet dusmīga kā pūķis par slikti nokrāsotiem matiem. Neilgi pirms 9. klases izlaiduma, nokrāsoju saknes, ko nebiju labu laiciņu darījusi. Dzīvē likās, ka viss ok, pēc tam paskatoties bildē, sapratu, ka mati ir riži-dzelteni un briesmīgi, grrrr. Pie tās frizieres es biju gājusi visu līdzšinējo dzīvi (manas mammas friziere), biju reāli dusmīga (es vispār ātri ”aizsviļos”), tas taču tomēr mans izlaidums, bet nu neko, pati vainīga. Tagad cuar draugiem atradu ļoti foršu frizieri vecrīgā, kas runā latviski, kura saprot, ko viņai saku, un var vēl forši parunāties, turklāt vēl ar atlaidi, hihi:)
  3) Šad, tad kaut ko pielīdzinu, kad bija vēl čolka, tad to arī pielīdzināju, bet tā kārtīgi- nē.
  4) vienreiz gatavojos krāsot, bet beigās noraustījos..;D krāsoju tikai pie friziera, bet tagad cenšos ataudzēt savu dabisko krāsu.
  5) ja ļoti vajadzētu, domāju, ka varētu. Man ir visai gari mati, apmēram pāri viduklim, un šad tad uznāk doma nogriezt tos līdz pleciem, bet gan jau uz vasaras pusi- drīzumā sola sniegu, ar gariem matiem siltāk:)

  1. Tas ir labi! :]

   Ou, jā, labi, ka man uz tiem brīžiem nenāca nekādi svarīgi notikumi, bet tā stulbi, ka tieši uz izlaidumu Tev tā gadījās. Laikam vajadzēja ātrāk, bet ko nu vairs darīs..
   Haha, prieks, ka Tev ir, kur ietīties. Man tik īsi mati, ka vējā un sniegā vairāk traucē, lietot priekšā sejai, samirstot, sačirkojoties, nekā kkādu siltumu dod. 😀
   Bet nē, negriez tik daudz nost! Tu pat nevari iedomāties, cik ļoti man gribētos tik garus kā Tev. 😀

 3. Kad biju blondīne un balināju matus,bieži nācās vilties un mājās gāju bez garīgā,jo ne visas frizieres man varēja panākt blondus,nevis dzeltenus,matus.Bet,tā ir mana matu pigmenta vaina,ne vienmēr bija vainīga friziere.Tagad škipsnoju matus,eju kaut kur ik pēc 2 mēnešiem uz frizētavu pie savas frizieres,kura ar mani kopā jau gadus 5 un mani apmierina.Neuzskatu,ka matus “jādedzina” biežāk,ja vien atļauj krāsojums.Matus mājās griezusi gan neesmu,pat “čolku” ik pēc 2 nedēļām griežu frizētavā! 🙂 Bet vispār būtu labi,ja kāds nāktu mani mājās krāsot un griezt,nevaru parasti tās 3 stundas nosēdēt uz vietas. :)) Tev ieteikums meklēt frizierīti,pajautā draudzenēm,kur tās iet,vairāk runājies,stāsti smalki,ko gribi,ko nē,galvenais neklusēt un konkrēti noformulēt to,ko gribi,cik cm griezt un kā krāsot,ja teiksi gribu kaut ko ar “čolku”,friziere arī uztaisīs “kaut ko”,jābūt konkrētam! 😉 Veiksmi meklējumos.

  1. Prieks, ka vari uzticēt savus matus pastāvīgi frizierei. :]
   Jā, parasti tie pilnie friziera apmeklējumi ir tik ilgi, ka pat atvēlēt laiku tam prasītu plānošanu.
   Paldies par ieteikumu, gan jau būs tā arī jādara, bet šobrīd liekas, ka, ja aiziežu pie kāda friziera, atstās mani ar pixie cut. ;D

 4. Es esmu pirms daudziem gadiem mēģinājusi sev griezt, taču tā kā man kopš bērnības ir īsi mati (pati sev nogriezu garo bizi), tad tas ir pagrūti – uz īsiem var labi redzēt kļūdas. Tāpēc labprāt apmeklēju frizieri, kas mani apčubina. Man arī patīk tas process. Bet ja man būtu gari mati, iespējams, pielīdzinātu pati. Krāsot arī agrāk pati krāsoju, tad iepatikās, ka frizieris visu izdomā un izdara manā vietā. Bet te ASV, kur tagad dzīvoju, šis viss ir ļoti dārgs prieks, līdz ar ko atkal krāsoju matus mājās un griezt dodos reizi 3-4 mēnešos. Gadu gaitā man ir visādi brīnumi bijuši uz galvas, bet es tam pieeju ar attieksmi – nu un, tiešām kaut kad ataugs vai var taču pārkrāsot. 🙂
  Lai izdodas atrast savu ideālo variantu!

  1. O, tiešām? Cik, ja nav noslēpums, sanāk atdot vidēji par vienu friziera apmeklējuma reizi? 😮
   Skatos, ka jūs te visas tik uzticīgas saviem frizieriem. :]
   Paldies!

   1. Pliks griezums, bez reālas veidošanas, fiksi, fiksi izmazgājot, man sanāk ap $60, dzeramnaudu ieskaitot. Vienreiz nokrāsoju arī, samaksāju ~$130.

   2. Oho, nu gan summiņas. ASV laikam tiešām ir iespēju zeme, ja frizieri tik daudz saņem. Te, Lv, esmu vairākkārt pie galu apgriešanas tikusi par 5īti vai pat mazāk. ;D

 5. Hmm, man laikam ir paveicies ar kolegiem – 3 frizierem un vienu frizieri. 🙂 Laika gaita esmu ieverojusi, kadi matu griezumi katram labak patik – viens trakoti pedantisks, cits makslinieciskaks, vel cits bus gana drosmigs, lai mainitu tavu stilu kardinali, vel kadam pietiks pacietibas interesantu bižu un frizuru radišanai. Atkariba no ta, ko gribu, pie ta ari eju. 🙂
  Majas esmu griezusi tikai čolku. Jo vienmer, kad ta škiet izaugusi parak gara, esmu tieši viena pati majas. 😛

  1. Tie, kam patīk eksperimentēt uz citu galvām, man vismazāk patīk. ;D
   Toties forši, ka Tev ir, kur griezties pie pazīstamiem un uzticamiem cilvēkiem. :]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s