Parunāsim par..| Ūdens.

Labs vakars!

Man bija tīri forša diena. Sāku ar modinātāja 7.00 atslēgšanu un aizgulēšanos līdz 8.30, 15 minūšu sociālo tīklu izskatīšanas un atcerēšanos, ka skolā jābūt 9.00. ;D Pirmo reizi, mācoties centrā – 40 minūšu gājienā no mājām, tā aizgulējos. Skrēju, pie reizes paskrēju garām bijušajai sporta skolotājai. ;D Bet sapratu, ka, ja labi gribi, tad var visu izdarīt. Paspēju uz skolu pa 15 minūtēm [ar tramvaju, protams] un nemaz neko nebiju nokavējusi. Un tad vēl šo to foršu padarīju, tā skaitā papļāpāju kafejnīcā ar draudzeni un vēl vienu bijušo skolotāju, ko bija mērķis satikt! Forši. :]

Bet ne par to šodien runa, atkal izpaužas vēlme runāties, kaut arī dzīvē esmu klusa un noslēgta. ;D Atnācu mājās, kad bija jau pārāk tumšs, lai uzņemt kādu bildi blogam, bet ideju īsti tāpat šobrīd nebija, tāpēc kārtējais “Parunāsim par..” rakstiņš. Šoreiz par ūdeni.

Image

Mjā, mīlestība pret ūdeni kā vietu, kur peldēties, man ir bijusi, kopš sevi atceros. Peldēšana baseinā ir laba, bet nekas nepārspēj siltu ezeru pēc karstas vasaras diena, o jā.

Bet mīlestībai pret dzeramo ūdeni gan bija jāgaida teju vai 16 gadi, lai tā ienāktu arī manā dzīvē. Līdz pat 15 gadu vecumam man negaršoja tīrs ūdens. Izklausās smieklīgi, jo ūdens taču ir bezgaršīgs. NĒ! [Ir, manuprāt, negaršīgs Borjomi [ar izņēmuma brīžiem], ir daudzi negaršigi minerālūdeņi [tie sāļie], ir arī citi, kam ir mazliet dīvainas “mīkstas” piegaršas. Tāpēc mans mīļākais ir visparastākais veikalā nopērkamais dzeramais ūdens].

Visu to laiku tuvākais ūdenim, ko varēju normāli padzert, bija tēja. Bet es nesūdzējos, jutos diezgan labi, dzēru tēju, retāk pienu, visādus saldos dzērienus – gan veikala, gan paštaisītos. Vielmaiņa, protams, bija izcila, kad biju maza.

Viss mainījās brīdī, kad pienāca tīņu gadi, kad seja sāka trakot – tad taukaina, tad sausa, tad atkal taukaina un atkal sausa. Ūdens, gribi vai negribi, bija jāiekļauj savā dzērienkartē, un ziniet, kas notika?

Savos 16 gados kļuvu no ūdens atkarīga, un nu jau trīs gadus šie atkarības viļņi nāk un iet, bet vēl nav apstājušies.

Viss sākās ar vēlmi tikt pie tīrākas ādas – teikšu tā – no sākuma var šķist, ka situācija šajā ziņā kļūst nevis labāka, bet gan ļaunāka – organismam tīroties, arī āda pastiprināti “skalos ārā” visu slikto. Man pumpas metās pastiprināti. Nav jau tā, ka tagad āda būtu pilnīgi nomierinājusies, bet nevaru iedomāties, kāda tā būtu, ja ūdeni nedzertu vispār. Bet ar piemērotu ādas kopšanu šos momentus kaut kā pārvarēju.

Tad nāca tas laiks, kad nu ļoti gribējās notievēt. ;D Pff, jā, kā tad! Tieši laikā, kad virtuļi bija pats iecienītākais ēdiens. ;D Bet vaina nebija virtuļos. Jo vairāk sāku domāt par tievēšanām un svara zaudēšanām, jo tagad vairāk no tām cenšos atturēties. Bija laiks, kad dienas laikā skolā izdzēru pat 1.5 litrus tīra ūdens [un vēl kādu litru mājās], bet tad sapratu, ka arī tā nav labi. Likās, ka biju staigājošs ūdens balons – tādiem maziem Vēzīšiem kā man, kam mēdz būt problēmas ar organisma šķidrumiem, ar parlieku lielu ūdens uzņemšanu nevajadzētu pārspīlēt. Iemesls – pufīga seja un pampums zem acīm, pamostoties no rīta. Tad uz laiku pārstāju dzert tik daudz.

Normāli uz manu mazo augumu vajadzētu izdzert 1.5 litrus šķidruma dienā.

Ja nezini, cik daudz Tev dienā jāizdzer, tad rēķini tā: orientējoši uz katru organisma kilogramu 30ml.

Tad sekoja periods, kad sāku neēst gaļu, ēdu veselīgi un pirmajā vasarā atbrīvojos no dažiem kilogramiem, kas mani iedvesmoja arī turpināt būt veselīgai, dzerot pietiekami daudz ūdens un labi ēdot. Skolas laika ūdens patēriņš samazinājās līdz 1l, bet arī tad klasesbiedrenēm asociējos ar to meiteni, kura visu laiku dzers ūdeni un kurai vienmēr būs, kam pajautāt padzerties. Tas jau bija kļuvis ļoti pedantiski [kas turpinājās vēl ļoti ilgu laiku] – nedēļai nopirku 5l ūdens pudeli un salēju 1l pudelēs – attiecīga katrai dienai. ;D Šāda sistēma turpinājās, līdz noplaka iedvesma iet pēc tās smagās 5l pudeles, bet šad tad jau aizeju vēl tagad.

Pa vidu vēl bija 2012. gada vasara, kad, skatoties Pretty Little Liars, ūdeni dzēru nonstopā, paralēli rēķinot, vai nepārsniegšu maksimumu – 3 litrus. Tas bija traki! Un ziniet, kāpēc tik daudz izdzēru, ja neskaita tāpēc, ka bija karsts? Jo tiku pie šādas glāzītes – tumblera.

Image

[Tāpēc, ja Tev ir sevi jāpiespiež dzert ūdeni, iesaku nopirkt kādu foršu trauku, kas iedvesmotu uz to.]

Taču galvenais iemesls, kāpēc tagad cenšos ievērot normālu dienas šķidruma patēriņu, ir pašsajūta.

Pirmkārt, ja dienā izdzēru pietiekamu daudzumu ūdens, ar laiku uzlabojās mans vispārējais garastāvoklis, kā arī nejutos tik nogurusi kā agrāk.
Otrkārt, [šo iemācījos grūtākajā ceļā], ūdens trūkums organismā radīs nogurumu, tāpēc brīžiem arī skolā neveicās īpaši labi. Vienā nedēļā ļoti lēnām tukšojās mana 5l dzeramā ūdens pudele, un vienā pirmdienā pienāca laiks, kad bija jādodas uz latviešu valodas / literatūras olimpiādi. Es nopietni jutos tā, it kā manas smadzenes būtu dehidrējušās – nu neko nevarēju izdomāt, kaut arī zināju, ka šobrīd mierīgi to visu varētu izdarīt, tā arī nodevu pustukšas lapas. Kopumā atceros, ka tobrīd arī slikti jutos – neizgulējusies, nogurusi un vispār bez iedvesmas.
Ceturtkārt, piektkārt, sestkārt, septītkārt… iemeslu dzert ūdeni ir ļoti daudz!!

Tagad esmu vairāk pārgājusi uz tējām, ābolu sulām, jo rudenī vairāk ir kāre pēc tiem, bet veikalu sulas [ja neskaitīja Cido Frutto vasarā] un limonādes praktiski nelietoju vispār.

Apkopojot visu šo šīvakara bezsakarīgo rakstu, gribu teikt – sāc dienu ar glāzi vēsa ūdens! Iedarbināsi vielmaiņu, gūsi enerģiju un darīsi tikai labu savam organismam! :] Bet tāpat kā ar ēdienu – neiesaku dažas stundas pirms miega, lai nepamostos ar maisiņiem zem acīm.

1. Tev garšo ūdens? 
2. cik aptuveni tīra ūdens Tu dienā izdzer? /  Tu dod priekšroku dāžadiem dzērieniem – tējām, kafijai, limonādēm, sulām utt. / dzer maz.
3. vai esi kādreiz izjutusi sekas pēc pārāk mazas šķidruma uzņemšanas?
4. vai Tev ir bijis tā, ka ūdens ir gandrīz vai uzlabojies Tavas dzīves kvalitāti? [ieskaitot ādas, matu u.c. veselību]

Paldies, ka ienāci un tiki līdz raksta beigām! :]

19 thoughts on “Parunāsim par..| Ūdens.”

 1. Ūdenim parasti pievienoju citrona šķēlīti vai kādu pārgrieztu zemeni vasarā vai sasaldētu zemeni ziemā. Pliks gan garšo tikai tad, kad jau slāpst.
  Dzeru daudz tējas, tas gan, vismaz kādas 6 palielas krūzītes dienā, gan darbā gan mājās, ja sanāk skriet tad gan nē.
  Ūdens vispār ļoti daudz ko ietekmē, bet es to nekad neatceros dzert pietiekoši.
  It īpaši ziemā, kad jau tā ir auksts, lai es vēl dzertu ūdeni, kas nesilda, bet vēsina? Labāk izvēlos tējas vai buljonu.
  Tik cik daudz dzeru vasarās, tikpat maz dzeru ziemā. Vienkārši ir tā sajūta, ka no plika ūdens paliek auksti.
  Piedod, par manu briesmīgo rakstību. RSU pie vainas! Bet gribējās ierakstīt komentāru pirms miega 🙂

  1. Mm, ar citroniņu ir vēl labāk! :]
   Nu re, vismaz daudz tējas! Labāk nekā kafija un saldie dzērieni! :]
   Ak, Stradiņi! Rokraksts vēl nav galīgi sabojājies? ;D Labi, ka tur nemācos – man žēl mana rokraksta.

   1. Rokraksts nē, jo 80% rakstu darbu ir uz datora rakstāmie.
    Bet mugura gan no pārāk saspringtas drukāšanas un ilgstošas sēdēšanas pie datora 😀

   2. Ā, nu jā, loģiski īstenībā. Kopsavilkums pa 6lpp ar roku būtu diezgan briesmīgi. ;D Laikam esmu vecmodīga, ka iedomājos, ka kko tādu varētu rakstīti arī ar roku. ;D

   3. Nezinu gan. Nu tikai tā daļa, kas paredzēta lasīšanai skolotājiem – lai “acis nav jāpiepūla” ;D
    Bet koledžā mums te gandrīz nekas nav jāraksta. ;D

 2. Nu redz, tava sporta skolotāja redz, ka joprojām sporto un dzīvo veselīgi, haha:)

  1) jā! Parasti dzeru tikai ūdeni un pienu. (nu vēl tēju, bet to pieskaitu pie ūdens variācijām;D)
  2) nezinu, varbūt 1.5l. Pa skolas laiku stabili izdzeru vienu parasto, mazo mangaļu pudelīti un vēl pāris krūzes tējas. Limonādes dažreiz dzeru tikai negāzētās, kola, spraits utt man jau kopš bērnības ”šauj” degunā, vienkārši nevar iedzert vairāk par 4 malciņiem.
  3) vispār nē, dzeru apdomīgi;D
  4) jā, es domāju, ka āda man vienmēr ir bijusi +/- bez pumpām (sarkanumi, diemžē,l ir cits stāsts:( tieši tāpēc, ka nelietoju saldinātos dzērienus. Turklāt man negaršo arī pārspīlēti saldas lietas un dzērieni, nekad nedzeru tēju ar cukuru. Apēdot pēc pusdienām šokolādi, es uzēdīšu vēl kādu gabaliņu kartupeļa pa virsu, lai noiet saldā garša.. par matiem- man liekas, ka jāseko, lai matus mazgājot nav ”ciets” ūdens, tad arī ar parastu masku ik pa laikam viss oki doki:)

  1. Jā, mēs bijām sportiska 24 meiteņu klase. Vēl joprojām aktīvi skrienam krosus. ;D
   O, malacis! Tad jau tīri ok Tev sanāk. ;D

   Mjā, cik atceros no ķīmijas stundām, tad laikam cietā ūdenī šampūns ir arī mazāk efektīvs – mazāk puto un “aiziet” ūdens mīkstināšanā.

 3. 1. Negaršo ūdens, es arī no tiem,kas nedzer tīru ūdeni. Laikam tāpēc, ka mana māte arī nedzer. Mēģināju gan pieradināt sevi, bet ko nu (( 2. Ūdeni dažreiz lieku sev dzert, parasti 1 mazu pudeli dienā ļoti reti. Dzeru diezgan maz, jo viss ātri iziet laukā xD Parasti 2-3 krūzes vien. Viss atkarīgs no tā, cik slāpst. Patīk dzert tēju, dažādas zāļu tējas. 3. Nē. 4. Arī nē. Mana āda/mati ļoti reaģē uz ēdienu un kopšanu.

  1. Labi saprotu, kā tas ir, ka negaršo! Citreiz viena tāda Mangaļu pudelīte gāja 3 dienas, nesapratu, kā draudzenes varēja tādu dažu stundu laikā izdzert. Bet tomēr kaut kā izdevās pierast.

   Tāpēc tēja un ūdens ar piedevām ir ļoti laba lieta. Citreiz jau tomēr prasās pēc kā ļoti salda.

 4. Jā, man ļoti garšo ūdens, bet esmu diezgan slinka uz tā dzeršanu. šādā ziņā es pavisam noteikti neesmu paraugs un man ir jāsaka liels fuj!
  ūdens tiešām bieži uzlabo dzīves kvalitāti un kad to nelieto pietiekamā daudzumā kādu periodu, tad man personīgi rodas problēmas ar asinsspiedienu. Bet tas ir tikai man!

  p.s. šie trauciņi superīgi! Noteikti tādu gribu, bet kad siltāks laiks būs 😀

  1. Man arī ir problēmas ar asinsspiedienu, tāpēc ūdens, neliela pasportošana liek justies daudz labāk.

   Ir labie, var ielikt arī stāvus somā, nešļakstīsies ārā, bet, protams, svarīgi, lai neapgāžas. Šo laimīga atradu Alan Deko pa 2ls! :]

 5. 1. Ūdens kā ūdens,bet ir reizes,kad viņš garšo ļoti labi 🙂
  2. Dienā izdzeru aptuveni 2-2,5 l/ Dzeru ikdienā daudz un dikti melnās tējas ar pienu,kafiju,bet ar gāzētajiem tā, so so
  3. un kā vēl,ķermenis jūk un brūk,āda sausa,nespodrs paskats,brr
  4. ūdens uzlabo manu pašsajūtu,veselīgumu,ādas starojumu un visādi citādi padara organismu foršāku 🙂

  bieži lietoju to saucamo detox ūdeni -auksts ūdens ar ledu,citrons,piparmētras un svaigi gurķīši!

  1. Citreiz ūdenim ir ļoti laba salda garša. ;D Nu jā, zinu tās reizes, jā. ;D

   Fuj, jā, kad āda lobās un ir galīgi nespīdīga, tad ir jūtams, ka ūdens trūkst.

   Mm, izklausās labi!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s