Parunāsim par.. | Uzacis.

Sveikas! Ceru, ka arī jums bija tikpat foršs nedēļas noslēgums kā man, bet jau jāgatavojas nākamās sākumam – ar šo nedēļu mums sāksies prakse, kas man šķiet diezgan biedējoši, jo nav ne jausmas, kā kas jādara, bet tad jau redzēs. Dažas dienas neesmu neko raktījusi, tāpēc šovakar gribējās kaut ko ierakstīt, jo, iespējams, ka pēcāk nebūs laika / spēka / vēlmes / iedvesmas. Šovakar “Parunāsim par..” tēma – uzacis. Zin kā – ir rudens, un rudenī parasti kosmētikas patēriņš pieaug, līdz ar to arī uzacīm tiek pievērsta lielāka uzmanība nekā vasaras sezonā, lai tās labāk sasauktos ar acu grimu; un dažādiem cilvēkiem citādākas uzacis, tāpēc atšķiras arī veidi, kā to izskatu padarām pēc iespējas labāku.

Image

Ideja par rakstu radās, redzot šo bildi internetā. Šeit gan ir izveidota perfektā uzacs, kas, manuprāt, gan izskatās pārāk mākslīga, bet daži cilvēki šādu izskatu prezentē ļoti labi un gaumīgi, bet šoļu, lai līdz tādām tiktu gan ir diezgan daudz: izraustīšana / vaksēšana, iekrāsošana, ķemmēšana, šā tā maskēšana, izgaismošana, nostirpināšana ar želeju. Oh, the effort!

Mana dabīgā matu krāsa ir tumši blonda, tāpēc uzacis nav pašas gaišākās. Pirms dažiem gadiem doma par uzacu ietonēšanu likās vienkārši NO WAY, NEKAD! Bet tad gāja laiks, matus nokrāsoju pirmoreiz, otroreiz, līdz tie jau pastāvīgi kļuva brūni, tumši brūni, gandrīz melni, bet uzacis taču šādos brīžos nevar aizmirst, it īpaši tādēļ, ka uz matu fona tās jau pat sāka vizuāli pazut.  Sākas viss ar visniecīgāko iekrāsošanu ar acu ēnām [vienmēr no acu ēnām uzacīm favorītes būs Rimmel – Dusk] un ķemmēšanu tik ilgi, līdz knapi no ieliktajām acu ēnām kaut kas palika – nedod Dievs, pārspīlēt! Tad atkal gāja laiks, sāku mēģināt visādus uzacu zīmuļus, bet, tā kā mans dabīgais apakštonis ir vēss, bija grūti atrast kaut ko, kam nav kaut vai pavisam nedaudz silta apakštoņa. Nav viegli, nav viegli! Bet tad atradu ko pavisam perfektu, un ziniet kur? Ķērienā! Pa ~30 santīmiem noķēru savu IDEĀLO uzacu zīmuli no Manhattan – vēss un tumši brūns. un arī nav tik ciets kā daudz uzacu zīmuļi mēs būt, kā arī ne tik vaskains. Lūk, šī ir lieta, bez kā nepaiet neviena diena, kad krāsojos, pat acu ēnas uzacu ietonēšanai ikdienā ir pilnībā atliktas malā.

Viens no grima likumiem ir tāds, ka gaišas uzacis jāiekrāso ar zīmuli / acu ēnām, kas ir par diviem toņiem tumšākas nekā īstās uzacis, bet tumšas uzacis – ar diviem toņiem gaišāku zīmuli / acu ēnām. Šis ir viens no tiem diviem svarīgākajiem uzacu likumiem, kuru, protams, neievēroju, jo, manuprāt, jo tuvāk tā brīža matu sakņu krāsai, jo labāk.
Kāds ir tas otrs likums, kuru acīmredzot pārkāpju?

“Uzacis ir māsas, nevis dvīnes!” ;D

It kā jau neesam perfekti un arī uzacis dabīgi mums nav vienādas, bet man vairāk izklausās, ka šo izdomāja kāds, kam nekad neizdodas uzacis iekrāsot vienādas. ;D Vienkārši man šķiet, ka tomēr, jo vienādākas uzacis izveidoju, jo labāk, citādi tomēr visādas mazās nianses ir pamanāmas. Nesen pēc uzacu izraustīšanas parādīju visu gala rezultātu mammai un viņa pateica: Tev vienai uzacij tā augšējā daļa zemāka nekā otrai! ;D [vismaz ko šādu ir viegli izlabot] Uz ko atbildēju, ka uzacis ir māsas, nevis dvīnes, kaut pati šo faktu noliedzu. ;D Jo, ja Tu uzkrāsosi vienu aci mazāk dūmakainu nekā otru un kāds to ievēros, Tu taču neteiksi, ka acīm obligāti nav jābūt vienādi uzkrāsotām, jo tās nav dvīnes. Manuprāt, ja jau sejā ir kas pa pāriem, tad tā arī attiecīgi tiem būtu jābūt pēc iespējas maksimāli vienādākiem.
Ja agrāk uzacīm vispār nepievērsu uzmanību, tad tagad saprotu, ka tās var aizņemt pat diezgan daudz laika.
Šobrīd manu laiku uzacīm aizņem to:
izraustīšana – daru to pati, man tas nav jāveic ļoti daudz, jo manas uzacis nav īpaši kuplas, tāpēc dažu matiņu izraušanas dēļ uz salonu neiešu, un mans veikums mani pat ļoti apmierina. Bet nav jau tā, ka šī nodarbe būtu ļoti patīkama. ;D
iekrāsošana ar uzacu zīmuli – neveidoju īpaši izteiktu formu [kā bildē], jo nešķiet, ka man tāda piestāv, bet brīvo laukumu aizpildīšanai un malu izlīdzināšanai zīmulis ikdienas lietošanai ir ļoti parocīgs.
izķemmēšana. Agrāk lietoju speciālo uzacu ķemmīti, bet tagad atklāju, ka tīra, ērtā formā mazliet atlocīta tušas birstīte [ne silikona] ir daudz labāka, ērtāka un efektīvāka. Foršs, ātrs un noderīgs DIY, un nemaz nav jātērē nauda par spoolie otiņu. Viena šāda “ķemmīte” stāv arī kosmētikas maciņā līdzi ņemšanai, kā arī tāda ideāli noder, ja gadās saķepināt skropstas, to izķemmēšanai.
izgaismošana. Man ir ļoti maza daļa starp skropstu līniju un uzacīm, tāpēc ar izgaismošanu jābūt uzmanīgai, bet šis solis ir neatņema rutīnas sastāvdaļa, lai vizuāli uzacis tomēr paaugstinātu. Izmantoju vai nu NYX Milk zīmuli, vai mazliet, mazliet shimmerīgu gaišu acu ēnu.

Tas arī viss, un pārsvarā uzacis izskatās pieņemami līdz pat dienas beigām.

Manuprāt, uzacis ir ļooooti svarīga nianse, lai izveidotu perfekto grimu, tāpēc tikai divu gadu laikā esmu sapratusi, ka, ja tās aizmirstu iekrāsot, nejutīšos tik pārliecināta, ka pārējais grims izskatās labi.

1. kāda ir Tava uzacu rutīna – no kādiem soļiem tā sastāv?
2. Tev patīk dabisks vai dramatiskāks uzacu izskats?
3. Tev uzacu ietonēšana u.c. soļi ir obligāta ikdienas grima daļa?
4. kā Tev ir ar šiem rakstā minētajiem uzacu likumiem? – Tavas uzacis ir dvīnes vai māsas un vai Tu ietonē uzacis ar “īstā” toņa zīmuli / acu ēnām?

Paldies, ka lasīji! :]

14 thoughts on “Parunāsim par.. | Uzacis.”

 1. 1. Parasti izraustu to,kas nav nepieciešams,ietonēju ar zīmuli vai ēnām,tas kā katru dienu jūtos un dažreiz ar gēlu pāri.Šad tad arī ar vasku padarbojos 😀
  2. Dabisks.
  3. Ja izlemju nekrāsoties,tad uzacis es ietonēšu vienmēr.
  4. Manas uzacis,manuprāt,ir ļoooooooti attālas radinieces,vairāk kā māsa un viņas vīra tēva brālēna otrās pakāpes dvīņu braļa meitas meita.hehe,nē,manas uzacis itkā ir līdzīgas,tāpēc es liekos mierā ;D
  +man ir tumši sarkani mati,tāpēc man ir vidēji brūnais tonis uzacīm,vai kaut kas “auburn” krāsā!

  1. Haha. ;D Nu dažiem viņas noteikti mēdz tiešām būt pilnīgi attālas radinieces.
   Jā, man citreiz interesē, ko dara tās, kam mati uz violeto vai sarkano pusi. Man tagad klasē iet viena meitene, kam sarkani mati, tāpēc brūnās uzacis iekrāso mazliet sarkanas, manuprāt, izskatās šiki. Un cilvēki, kam rozā vai zilas, arī iekrāso tajās krāsās, bet kaut kā ar tām zilajām, rozā utt. tomēr man kaut kā patīk arī tās pašas brūnās vai tumši brūnās. :]

 2. 1. Man ikdienas uzacu rutīna ir uzacu ēnas + caurspīdīgā želeja
  2. Dievinu dramatiskās uzacis, bet man pašai tagad ir dabiskas, tā iemesla pēc, ka daudziem nepatika manas iepriekšējās uzacis.
  3.Jā, pavisam noteikti. Ne visi minētie, bet ietonēšana un nostiprināšana noteikti!
  4. Man jau parasti gribās tas dvīnes, jo es savām uzacīm katru dienu redzu kādu atšķirību, bet tad es sev saku tieši šo paši likumu un lieku tās mierā. Jā, ikdienā ietonēju ar īstā toņa ēnām, lai nav pa melnu vai gaišu uzacis. 🙂

  1. Aj, citiem vienkārši skauž, ka Tev ir biezas un vienādas uzacis, nevis tievas strīpiņas, ko katru dienu atkal no jauna jāzīmē un jācenšas uztaisīt pēc iespējas normālākas. Un ne vienmēr tas izskatās labi. Bet man patīk Tavas jaunās uzacis. ;D :]

 3. Nu man līdzīgi, bet.. man uzacis diezgan kuplas (cik nu kuplas var būt:D) un man patīk tas arch un vienmēr prasās matiņus iebīdīt uz augšu vietiņās. Izmēģināju visvisādas želejas (vislabāk patika mūsu pašu dzintara), bet pat tā nespēja noturēt matiņus visu dienu. Un tagad lietoju man elnet stipras fiksācijas matu laku:d PERFECT!! stāv visu dienu kā likts (baidījos vei nesausinās, bet viss ok) uzpūšu uz spoolie, izķemmēju cauri un īsts brīnumlīdzeklis:)

  1. O, super! Kā man patīk šādi DIY! ;D Bija dzirdēts, ka grima mākslinieki izmantojot šo tehniku. Nu re, cik dažreiz pašas vienkāršākās lietas var būt tik ģeniālas! :]

 4. 1) parasti izmantoju catrice uzacu komplekta gaišāko ēnu un nostiprinu ar želeju. Ja gribas, lai krāsa noturās ilgi, ilgi, tad apakšā vēl zīmuli.
  2) oiii, par šito es varētu ilgi diskutēt- uzskatu, ka dramatiskās uzacis nepiestāv cilvēkiem ar smalku, mazu seju, tāpēc pati nekrāsoju. Mani šausmīgi kaitina, kad man pretī sēž klasiskā Rīgas čikse ar fake-tan, tumši brūniem matiem un piķa melnām, uzzīmētām uzacīm. brrr, skatos un šausminos… bet vēl trakāk ir gaiši blondi mati un melnas, melnas uzacis, kas vēl uz sejas centru ielokās, veidojot Kapteiņa Āķa ķeksi;D
  3) kā kuru dienu, nedaudz es parasti ietonēju, jo mani mati dabiski ir gaiši, tāpēc uzacis arī gaišas, turklāt visai tievas.
  4) es teiktu, ka gandrīz dvīnes- vienai tas šķēlums ir zemāks kā otrai, bet nav tik traki. Vispār arī atkarībā kā uzkrāso.

  1. Paldies! Tu izteici vārdos to, ko vēlējos pateikt rakstā, bet negribējās būt ļoti offensive ;D – par tām tipiskajām mākslīgajām meitenēm.
   Kā parasti – liki sasmieties. ;D … vai arī Nike logo.

   1. o jā, Nike logo!
    manai skolasbiedrenei tieši bija draugos galerija, kur viņai riktīgi uzzīmētas uzacis, nu riktīgi, tā, ka nežēlo. Klasesbiedrs pieklājīgi pajautāja, kur viņa dabūja Nike šablonus:) ;D

 5. jāāā, uzacis ir laba tēma 😀
  1. ietonēju ar catrice uzacu ēnu paleti, krāsa man lieliski piestāv. cenšos arī izveidot cik iespējams piepacelto uzaci, jo man šķiet viņas man tādas taisnas,gaišas un vsp nekādas 😀
  2. laikam jau, ka patīk dabīgās. arī uz ballītēm baigi neko vairāk neizceļu.
  3. ikdienā bez ietonēšanas vairs nevaru. vienreiz paliku pie drauga un biju aizmirsusi savu catrice paleti mājās. ak dievs. pa ceļam uz darbu iedomājos ieiet maximā un ar to drausmīgi vaskaino maybelline zīmuli kaut ko bišķīt pietonēju 😀
  3. manējās viennozīmīgi māsas, tikai viena ir neglītā – labā, otrā skaistule. 😀 pēc uzkrāsošanas, protams. vienu sanāk ļoti skaisti ietonēt, otrai tie matiņi aug kā pagadās.

  1. Par uzacism kā jau par visu – var daudz diskutēt, jo katrai savs viedoklis.
   Jā, es arī tēmēju pārsvarā uz to izbrīnīto skatienu. ;D
   Maybellline zīmulis labs? Daudzām patīk. Es paswatchoju veikalā, tonis nelikās piemērots un kaut kā tas vaskainums arī šķuta par daudz. Bet izmisuma gadījumā labi derēja? ;D

   1. nu zini tā, nevisai. grūti iztušēt bija un sedzamība švaka. es pagaidām neko labāku par tām ēnām neesmu mēģinājusi. nu varbūt to uzacu ēnu no kolonnas pa 17 ls, bet neliekās tā vērta.

   2. Pff, uzacīm pilnīgi ideāli der parastas acu ēnas arī, 17ls jau nu tiešām nav vērts maksāt. ;D
    Fjuh, tad labi, ka nemaz nepirku tad, kad tas parādījās pārdošanā, jo man patīk viegli izpludināmie, tādi, kas nerada to zīmējuma efektu. :]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s