Palutini sevi: mitrinoša kokosriekstu eļļas un kakao maska.

Ja jau esmu iedomājusies, ka man nekas nav jādara, tad pie reizes, kad sajutos iedvesmota palutināt savu ādu ar masku, iedomājos, ka jāpadalās arī ar jums.
Es, atzīšos, neesmu īsti ne pirkto, ne paštaisīto masku cilvēks, jo to lietošana aizņem laiku, un visiem taču ir zināms, ka bieži vien taisīt maskas pašām ir liels slinkums, jo tādi produkti kā avokado un vēl visas tās pārējās pārtikā un skaistumkopšanā lietojamās preces mājās virtuvē parasti nav. Bet es atklāju vienu ekstra vienkāršu masku, kas, pirmkārt, ir pagatavojama no ingredientiem, kuri visticamāk Tev jau mājās ir un kuras pagatavošana aizņem labi, ja divas minūtes. Tā ir kakao un kokosriekstu eļļas maska!
Varbūt padomāji – “Jā, jo VISIEM mājās ir kokosriekstu eļļa!” Nē, nu var jau kokosriekstu eļļu aizvietot ar to pašu olīveļļu vai manu jauno atklājumu – vīnogu kauliņu eļļu u.c., bet ir viens aspekts, kas šo konkrēto masku padara par superīgu, – tā ir smarža!

Sākam!

Kas nepieciešams?

Image

Protams, 100% kakao [man ir 99.9% ;D], nerafinēta extra virgin kokosriekstu eļļa vai jebkura extra virgin eļļa pēc izvēles, mazs trauciņš [man patīk stikla, šis ir kaut kāds maziņš svečturveida trauciņš, kas ir perfekta lieluma, var ņemt arī plastmasas] un kociņš, ar ko samaisīt [izmantoju chopsticku, vēlams izvairīties no metāla priekšmetiem, jo tie veicina dabisko produktu oksidēšanos; vēlams izmantot koka vai plastmasas kociņu vai karotīti :]]. Un viss.

1. solis. Kokosriekstu eļļa. Lieku pavisam nedaudz, var pat ņemt arī mazāk, jo nepieciešams tikai tik daudz, lai noklātu visu seju / kaklu / dekoltē, kā nu Tu pati vēlies. Kokosriekstu eļļai ir ļoti daudz dažādu izmantošanas iespēju, un tai ir laba ietekme uz ādu. Tā tiek plaši lietota ne tikai pārtikā, bet arī skaistumkopšanā tās mitrinošo un arī ārstējošo īpašību dēļ. Vairāk par kokosriekstu eļļu rakstīju jūnijā [spied šeit], un daudzas jau zina, ka tā ir mana mīļākā eļļa maskām, skrubjiem, kā ķermeņa losjona aizstājējs, kosmētikas noņēmējs utt.

Image

2. solis. Kakao. Daudzi zina, ka šokolādei ir laba ietekme uz ādu un tās izskatu, tāpēc šokolādes procedūras ir viens no skaistumkopšanas salonu / SPA centru piedāvājumiem. Kakao ir veselīgs ne tikai iekšķīgai lietošanai, bet arī ādai, jo tas ir spēcīgs antioksidants, kas atbrīvo ādu no brīvajiem radikāļiem, tādējādi uzlabojot tās stāvokli un neļaujot tiem bojāt ādu, kas izpaužas kā novecošanās procesu veicināšana, kā arī palīdz cīņā pret akni un tās atstātajām rētām. Ja interesē, google ir pilna ar informāciju par kakao, noteikti palasi, jo ir diezgan interesanti. :] Liec pēc savas inicatīvas. Man personīgi patīk daudz. Un, ja ienāca prātā tāda doma, tad nē – šāda kakao maska nepadarīs ādu brūnu, tāpēc kakao droši var likt, cik daudz gribas. Bet proporcijām vajadzētu būt tādām, lai pēc samaisīšanas kakao būtu pieķēries pie kokosriestu eļļas un nepaliktu lieks pūderis bļodiņas apakšā.

DSCN2993

3. solis. Kārtīgi samaisi. Tā kā man kokosriestu eļļa stāv ledusskapī vai vēsākā telpā, tā būs balta un cietā stāvokli, tāpēc maisīšana nav tik vienkārša. Ja vēlies, eļļu vari sasildīt, trauciņu iemērcot siltā ūdenī, bet man patīk, ja tā ir cieta un maisot ar kakao veido šādu graudiņus, jo brīdī, kad tā ir jāuzklāj, tas ir izdarāms daudz vienkāršāk un eļļa, saskroties ar ādu, pati izkūst un kļūst viegli izsmērējama. Kā jau teicu, maisi, kamēr trauciņa apakšā vairs nav brīva kakao.

DSCN2996

4. solis. Šajā brīdī var droši piejaukt kafiju, cukuru vai jebko citu, ko varētu izmantot kā skrubējamās daļiņas un pārveidot šo mikstūru par skrubi, pēc tam to atstājot kā masku.

5. solis. Ja nedari to dušā vai vannā, pārliecinies, ka mugurā ir drēbes, ko drīksti uz brīdi nosmērēt. Uzklāj masku vienmērīgi uz sejas. Kas vēl man šajā maskā patīk, ir tas, ka to var klāt arī acu zonā un uz lūpām. Tā kā tā ir ēdama un tai ir mitrinošas īpašības, droši var klāt pa visu seju.

6. solis. Ļauj maskai iedaboties 15 minūtes. Šajā brīdī centies izvairīties no saskarsmes ar citiem cilvēkiem. ;D Vai ar viegli nosmērējamām virsmām. Pa šo laiku vari skatīties spogulī, pasmaidīt un priecāties par to, cik Tavas acis izskatās zilas vai par to, cik balti tavi zobi. Vai kā es – censties nofotografēties un uzņemt pēc iespējas muļķīgākas bildes.

7. solis. Pēc 15 minūtēm noskalo ar siltu ūdeni, bet, ja esi kā es un nelieto siltu ūdeni sejas kopšanas rutīnā, tad droši var lietot arī aukstu ūdeni.

8. solis. Noslauki seju, ieskaties spogulī un atkal papriecājies par to, cik veselīga izskatās Tava āda!

Tā kā nāk gada aukstais periods, šī ir laba maska, ko lietot ne tikai, ja vienkārši gribas kādā vakarā sevi palutināt, bet arī, ja ir kādi aukstuma radīti sausi pleķi. Eļļa palīdzēs šīs problēmas risināšanā.
Ja ir laiks, šo masku var lietot 2-3 reizes nedēļā, pēc tam sausie pleķi – kā nebijuši – un sejas āda jutīsies svaiga, mitrināta, bet Tavs garastāvoklis – uzlabojies. Jo kokosriekstu smarža sajaukumā ar kakao aromātu smaržo ļooooti garšīgi.

Nu tā! Tas šodienai no manis viss. Priecāšos dzirdēt, ja kāda no jums arī izmēģinās šo masku [vai jau ir lietojusi ko līdzīgu] un sniegs savu atsauksmi. :]
Vai Tu bieži pati gatavo sejas vai matu maskas?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s